تورم مصالح ساختمانی چقدر بوده است؟

تورم مصالح ساختمانی چقدر بوده است؟

مرکز آمار اعلام کرد که در زمستان پارسال، شاخص قیمت نهاده های ساختمانی شهر تهران 2348.7 بوده که نسبت به فصل قبل 6.6 درصد، نسبت به فصل مشابه سال قبل 23.8 درصد و در چهار فصل منتهی به فصل جاری نسبت به دوره مشابه سال قبل 37.1 درصد افزایش داشته است.

به گزارش یوکسیت، در فصل زمستان1402، درصد تغییرات شاخص قیمت نهاده های ساختمان های مسکونی شهر تهران نسبت به فصل قبل (تورم فصلی) 6.6 درصد است که در مقایسه با همین اطلاع در فصل قبل (0.3درصد) 6.3 واحد درصد افزایش داشته است.

در این فصل، در بین گروه های اجرایی، بیشترین تورم فصلی با 22.3 درصد مربوط به گروه اجرایی « گچ و گچکاری» است، این در حالی است که گروه اجرایی « ایزوگام و قیرگونی و آسفالت » با 1.3 درصد کاهش نسبت به دوره قبل مواجه شده است.

در فصل زمستان 1402، درصد تغییرات شاخص قیمت نهاده های ساختمان های مسکونی شهر تهران نسبت به فصل مشابه سال قبل (تورم نقطه به نقطه) 23.8 درصد است که در مقایسه با همین اطلاع در فصل قبل (41.2 درصد) 17.4 واحد درصد کاهش داشته است.

در این فصل در بین گروه های اجرایی، بیشترین تورم نقطه به نقطه با 75.5 درصد مربوط به گروه اجرایی « گچ و گچکاری» و کمترین تورم نقطه به نقطه با 3.3 درصد مربوط به گروه اجرایی « آهن آلات، میلگرد، پروفیل درب و پنجره و نرده » است.

در فصل زمستان 1402 ، درصد تغییرات شاخص قیمت نهاده های ساختمان های مسکونی شهر تهران در چهار فصل منتهی به فصل جاری نسبت به دوره مشابه سال قبل (تورم سالانه) 37.1 درصد بوده است که در مقایسه با همین اطلاع در فصل قبل (45.3 درصد) 8.2 واحد درصد کاهش داشته است.

در این فصل در بین گروه های اجرایی بیشترین تورم سالانه با 63.3 درصد مربوط به گروه اجرایی« یراق آلات درب و پنجره » و کمترین تورم با 30.2 درصد مربوط به گروه « سنگ» بوده است.

پایان خبر یوکسیت

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "تورم مصالح ساختمانی چقدر بوده است؟" هستید؟ با کلیک بر روی اقتصادی، آیا به دنبال موضوعات مشابهی هستید؟ برای کشف محتواهای بیشتر، از منوی جستجو استفاده کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "تورم مصالح ساختمانی چقدر بوده است؟"، کلیک کنید.