تعیین «شهریه» مدارس غیردولتی 31 اردیبهشت/ امکان کاهش شهریه برخی مدارس

تعیین «شهریه» مدارس غیردولتی 31 اردیبهشت/ امکان کاهش شهریه برخی مدارس

رییس سازمان مدارس و مراکز غیردولتی و توسعه مشارکت های مردمی وزارت آموزش وپرورش با بیان اینکه میزان شهریه مدارس غیردولتی امسال براساس عملکرد تعیین می شود گفت: 31 اردیبهشت نرخ شهریه مدارس غیردولتی تعیین و ممکن است برخی مدارس کاهش شهریه داشته باشند.

محمودزاده در گفت وگو با یوکسیت، با بیان اینکه پیش ثبت نام شهریه مدارس غیردولتی بر اساس مصوبه شورای نظارت سال های گذشته، به دلایل تسریع در کار و تکریم مراجعه کنندگان به مدرسه انجام می شود گفت: شرط پیش ثبت نام در مدارس غیردولتی این است که تا زمان ابلاغ شهریه سال، بر اساس شهریه سال قبل ثبت نام اتفاق بیفتد، شرط دیگر هم این است که به هر دلیلی دانش آموز از ادامه ثبت نام در مدرسه انصراف داد، هزینه اخذ شده عودت داده شود.

وی با بیان اینکه برای امسال فعلا میزان شهریه تعیین نشده است افزود: امسال افزایش هزینه درصدی نیست بلکه براساس عملکرد مدارس و مراکز افزایش می یابد، احتمال دارد شهریه برخی مدارس نسبت به سال گذشته افزایش و برخی ثابت و حتی برخی نیز شهریه کاهشی داشته باشند.

رییس سازمان مدارس و مراکزغیردولتی و توسعه مشارکت های مردمی وزارت آموزش وپرورش با بیان اینکه این گونه نیست هرسال درصدی برای همه مدارس اعلام کنیم ادامه داد: درصد افزایش متناسب با آیتم ها و الگوهای شهریه، در هفت محور تعیین می شود؛ امسال هم بازنگری جدی انجام شده و بر این اساس مدرسه به مدرسه و مرکز به مرکز بررسی انجام می شود.

محمودزاده با اشاره به اینکه همین روزها بررسی در حال انجام است گفت: بخشنامه شهریه سوم اردیبهشت 1403 ابلاغ شده، 10 روز اول توجیه و اقناع برای موسساین است که با فرمت های جدید به چه شیوه عمل کنند، 10 روز فرصت وارد شدن به سامانه دارند تا همه اطلاعات مدرسه ای را وارد و بارگذاری کنند.

وی ادامه داد: کارگروه بر اساس مصوبه و ماده 16 قانون تاسیس مدارس غیر دولتی که مدیر منطقه رییس کارگروه است با همراهی موسسان و نماینده انجمن اولیاء و مربیان و مسیولان در داخل آموزش و پرورش، معاونین آموزش و پرورشی این شهریه تایید و به استان اعلام می شود. در صورت تایید از سمت استان این شهریه در پنل مدیریتی مدرسه برای دید عموم با کد مدرسه و اسم مدرسه ثبت می شود که همه این فرآیند تا 31 اردیبهشت مشخص می شود.

ساعت تدریس معلمان غیردولتی برای «بیمه» شدن

رییس سازمان مدارس و مراکزغیردولتی و توسعه مشارکت های مردمی وزارت آموزش وپرورش با بیان اینکه حمایت از معلمان مورد غفلت قرار گرفته است عنوان کرد: معلمان بر اساس قانون 30 ساعته شدند و متناسب با 30 ساعت آموزش و تدریس، بیمه کامل می شوند و دستمزد 30 ساعت کامل را می گیرند.

محمودزاده در خصوص جریمه نقدی مدارسی که بیشتر از شهریه و بیشتر از شهریه فوق برنامه که 40 درصد شهریه است دریافت می کنند عنوان کرد: اگر مدرسه ای تخلف حوزه را داشت در شورای نظارت تصمیم می گیریم؛ از حساب مدرسه برداشت می شود، طبق ماده 18 تبصره 2 سهم دانش آموز به خودش داده می شود و به خاطر همین تخلف و جریمه بخشی تا صد درصد شهریه را در شورای نظارت در سطح کشور تصمیم گیری خواهیم کرد و برای استفاده در مناطق محروم در اختیار آموزش و پرورش کشور قرار می گیرد.

وی با بیان اینکه طبق گزارشات سامانه، 2253 فقره پرونده تخلف از استان ها گزارش شده افزود: صددرصد به پرونده ها رسیدگی می شود و مردم با ثبت شکایت در سامانه می توانند تخلفات را گزارش دهند.

رییس سازمان مدارس و مراکزغیردولتی و توسعه مشارکت های مردمی وزارت آموزش وپرورش با بیان اینکه در این خصوص به سازمان تامین اجتماعی توصیه شده که همراهی خوبی با این موضوع داشته باشد افزود: با این کار همه معلمان به حق و حقوق خود می رسند و به صورت کتبی و شفاهی به همه موسسان هم ابلاغ شده است.

محمودزاده با بیان اینکه در تهران 20 درصد دانش آموزان در مدارس غیردولتی تحصیل می کنند اظهار کرد: 80 درصد دانش آموزان در مدارس دولتی مشغول تحصیل هستند.

وی با بیان اینکه در سرانه فضای آموزشی انعطاف داریم اما در بحث ایمنی با کسی تعارف نداریم عنوان کرد: در مدارس غیردولتی طبق سند تحول بنیادین تنوع محیط یادگیری را می پذیریم یعنی دانش آموزی کلاس های تیوری را در مدرسه و سالن ورزش را در جای دیگر انجام می دهد تا شاداب بیشتری در او به وجود آید.

پایان خبر یوکسیت

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "تعیین «شهریه» مدارس غیردولتی 31 اردیبهشت/ امکان کاهش شهریه برخی مدارس" هستید؟ با کلیک بر روی اجتماعی، اگر به دنبال مطالب جالب و آموزنده هستید، ممکن است در این موضوع، مطالب مفید دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "تعیین «شهریه» مدارس غیردولتی 31 اردیبهشت/ امکان کاهش شهریه برخی مدارس"، کلیک کنید.