تعهد 20 میلیون پوشش طرح فیبر نوری تا پایان دولت سیزدهم – خبرگزاری یوکسیت | اخبار ایران و جهان

تعهد 20 میلیون پوشش طرح فیبر نوری تا پایان دولت سیزدهم - خبرگزاری یوکسیت | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرنگار یوکسیت، میثم عابدی ظهر پنج شنبه در سفر به رودسر و در گفت و گو با خبرنگاران اظهار کرد: طرح ملی توسعه فیبر نوری منازل کسب و کار از ابتدای آغاز به کار دولت سیزدهم آغاز شده است که 20 میلیون پوشش را تعهد داریم که تا پایان دولت ایجاد کنیم.

وی با بیان اینکه 3 میلیون اتصال تا پایان سال جاری در کشور رقم خواهد خورد، افزود: در طول برنامه 5 ساله هفتم 20 میلیون اتصال برنامه ریزی شده انجام گرفته شده است.

عابدی مزیت مهم این طرح را سرعت بخشیدن به طرح ها عنوان کرد و گفت: پروژه فیبر نوری منازل و کسب و کارها سبب می شود سرویس هایی با سرعت های چند صد مگابیت بر ثانیه بر بستر شبکه به مردم ارایه شود.

عابدی ادامه داد: این طرح چون بر بستر فیبر نوری بوده از پایداری و کیفیت بالاتری برخوردار است که امیدواریم شرکت ها در این فضای رقابتی که به وجود آمده سرعت های بالاتر را با قیمت پایین تر در اختیار مردم قرار دهند.

وی بیان کرد: از ابتدای دولت سیزدهم 7 میلیون پوشش را ایجاد کردیم و تعهد ما بر این است که آن را به 14 میلیون پوشش گسترش دهیم.

گام نخست اجرای پروژه فیبر نوری در گیلان توافق با حوزه شهری است

«سعید زاهدی» مدیر کل ارتباطات فناوری اطلاعات گیلان در ادامه با اشاره به اینکه گام نخست اجرای پروژه فیبر نوری توافق با حوزه شهری است، گفت: گام دوم توسعه آن در حوزه روستاها خواهد بود.

زاهدی تصریح کرد: مقرر شده 56 حوزه شهری گیلان تحت پوشش فیبر نوری قرار گیرد و حداقل 80 درصدی که برای این پروژه تعریف شده تلاش ما بر این است تا کل استان را تحت پوشش قرار دهیم.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "تعهد 20 میلیون پوشش طرح فیبر نوری تا پایان دولت سیزدهم – خبرگزاری یوکسیت | اخبار ایران و جهان" هستید؟ با کلیک بر روی عمومی، ممکن است در این موضوع، مطالب مرتبط دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "تعهد 20 میلیون پوشش طرح فیبر نوری تا پایان دولت سیزدهم – خبرگزاری یوکسیت | اخبار ایران و جهان"، کلیک کنید.