تسلا شکست خورد! – یوکسیت

تسلا شکست خورد! - یوکسیت

تسلا اولین افت فروش سالانه خود را از روزهای اولیه همه گیری کووید تجربه کرد.

به گزارش یوکسیت، این شرکت در بیانیه ای اعلام کرد که این خودروساز برقی بیش از 386 هزار و 810 خودرو را در سه ماه اول سال 2024 تحویل داده است. این رقم بسیار کمتر از میانگین تخمین تحلیلگران برای تحویل 449 هزار و 80 خودرو بود که بزرگترین شکست تا به حال بود.

سهام تسلا در نیویورک با 5.5 درصد کاهش به 165.54 دلار آمریکا رسید. این سهام در سال جاری حدود 33 درصد کاهش یافته است. تسلا به تولید اولیه مدل 3 به روز شده خود به عنوان عاملی برای کاهش حجم اشاره کرد. همچنین به اختلال کشتی ها در دریای سرخ و آتش سوزی در کارخانه خود در برلین اشاره کرد.

وال استریت با نزدیک شدن به پایان سه ماهه اول، به سرعت پیش بینی ها را برای تحویل این شرکت کاهش داد، برخی تحلیلگران پیش بینی کرده بودند که این رقم به کمتر از 422 هزار و 875 تحویل سال قبل خواهد رسید.

نگرانی بزرگتر تقاضای مصرف کننده بود

نرخ بهره بالا برخی از خریداران را در حاشیه نگه داشته و تسلا به سرمایه گذاران هشدار داده است که این نرخ بین دو موج رشد قرار دارد. در ماه فوریه، ایلان ماسک، با ارایه یک مشوق 1000 دلاری، اعلام کرد که بیشتر مردم دوست ندارند در وسط زمستان خودرو بخرند. تسلا همچنین آزمایش تبلیغات را آغاز کرده و برای آموزش مصرف کنندگان در مورد خط تولید خود تلاش زیادی کرده است.

تسلا فروش سه ماهه خودرو را به تفکیک منطقه انجام نمی دهد اما ایالات متحده و چین از مدت ها قبل بزرگترین بازارهای آن بوده اند. تسلا اواخر سال گذشته با معرفی سایبرتراک در ایالات متحده، عرضه های خود را گسترش داد. این شرکت اعلام نکرد که چه تعداد کامیون سایبری تولید و تحویل داده است.

طبق گزارش بلومبرگ، تسلا علی رغم چالش ها، همچنان توانست عنوان خود را به عنوان بزرگ ترین فروشنده خودروهای برقی جهان پس از اینکه در پایان سال گذشته بی وای دی چین پیشی گرفت، پس بگیرد.

از دست دادن جایگاه تسلا در چین

تسلا همچنین در چین جایگاه خود را از دست می دهد زیرا در سطح جهانی ناامید شده است.  تسلا در مقیاس جهانی سرمایه گذاران را ناامید و خودروهایی را در سه ماهه اول بسیار کمتر از انتظارات ارایه می کند، همچنین به آرامی در چین، بزرگترین بازار خودروی جهان، جایگاه خود را از دست می دهد.

سهم بازار خودروهای الکتریکی تسلا در مواجهه با رقابت محلی بی سابقه در میان تضعیف احساسات مصرف کننده در بزرگ ترین اقتصاد آسیا، از 10.5 درصد در سه ماهه اول 2023 به حدود 6.7 درصد برای سه ماهه منتهی به دسامبر کاهش یافته است.

پایان خبر یوکسیت

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "تسلا شکست خورد! – یوکسیت" هستید؟ با کلیک بر روی اقتصادی، اگر به دنبال مطالب جالب و آموزنده هستید، ممکن است در این موضوع، مطالب مفید دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "تسلا شکست خورد! – یوکسیت"، کلیک کنید.