تداوم رگبار و رعدوبرق تا پنجشنبه در کشور

تداوم رگبار و رعدوبرق تا پنجشنبه در کشور

رییس مرکز ملی پیش بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا گفت: از بعدازظهر دوشنبه (27 فروردین) با نفوذ سامانه بارشی از جنوب کشور، بارش باران و وزش باد شدید در بیشتر استان ها پیش بینی می شود.

صادق ضیاییان در گفت و گو با یوکسیت، براساس تحلیل آخرین نقشه های پیش یابی هواشناسی اظهارکرد: امروز (26 فروردین) در استان های خراسان شمالی، خراسان رضوی، خراسان جنوبی، سیستان و بلوچستان، یزد، شرق هرمزگان، ارتفاعات کرمان، ارتفاعات شرقی البرز، شمال استان های آذربایجان غربی و آذربایجان شرقی رگبار باران، گاهی رعد و برق، وزش باد شدید موقت، در برخی نقاط گرد و خاک، در ارتفاعات رشته کوه البرز و ارتفاعات مرکزی زاگرس بارش برف و در نقاط مستعد بارش تگرگ رخ می دهد.

وی ادامه داد: روز دوشنبه (27 فروردین) بعد از ظهر با ورود سامانه بارشی از جنوب کشور، به تدریج در استان های چهار محال و بختیاری، کهگیلویه و بویراحمد، جنوب و شرق خوزستان، شرق لرستان و نیمه جنوبی سیستان و بلوچستان، بوشهر، فارس و جزایر واقع در خلیج فارس و تنگه هرمز بارش آغاز می شود.

 رییس مرکز ملی پیش بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا اضافه کرد: سه شنبه با توسعه و تقویت سامانه، علاوه بر مناطق ذکر شده در کرمان، هرمزگان، جنوب استان های یزد و اصفهان بارش شدید باران، رگبار و رعدوبرق، درمناطق مستعد تگرگ و وزش باد شدید با احتمال خیزش گرد و خاک رخ خواهد داد که در جنوب بوشهر، نیمه جنوبی، فارس، هرمزگان، نیمه جنوبی استان های کرمان و سیستان و بلوچستان و در جزایر واقع در مرکز و شرق خلیج فارس و تنگه هرمز بارش شدت بیشتری را خواهد داشت.

ضیاییان در ادامه گفت: فعالیت سامانه روز چهارشنبه (29 فروردین) در استان های فارس، کرمان، خراسان جنوبی، یزد، سیستان و بلوچستان، هرمزگان، جنوب اصفهان و جزایر واقع در شرق خلیج فارس، تنگه هرمز و دریای عمان خواهد بود که شدت بارش در جنوب کرمان، شرق هرمزگان و نیمه جنوبی سیستان و بلوچستان است.

وی ادامه داد: پنجشنبه (30 فروردین) با تضعیف فعالیت سامانه، در استان های کرمان، خراسان جنوبی، شرق فارس، سیستان و بلوچستان، هرمزگان و تنگه هرمز رگبار پراکنده باران گاهی رعد و برق و وزش باد شدید پیش بینی می شود و به تدریج تا اواخر وقت سامانه از سمت جنوب شرق از کشور خارج می شود.

وی اضافه کرد: روز دوشنبه در برخی نقاط شمال غرب کشور و سه شنبه در ارتفاعات البرز مرکزی بارش پراکنده و وزش باد پیش بینی می شود.

ضیاییان در ادامه اظهار کرد: دوشنبه خلیج فارس و از سه شنبه تا پنجشنبه خلیج فارس، تنگه هرمز و دریای عمان به سبب وزش باد شدید مواج و متلاطم خواهند شد.

رییس مرکز ملی پیش بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوای سازمان هواشناسی کشور درباره وضعیت جوی تهران طی دو روز آینده گفت: آسمان تهران فردا (27 فروردین) کمی ابری و گاهی وزش باد با حداقل دمای 10 و حداکثر دمای 22 درجه سانتیگراد و طی سه شنبه ( 28 فروردین) قسمتی ابری تا نیمه ابری در بعضی ساعت ها افزایش ابر، گاهی بارش پراکنده و وزش باد با حداقل دمای  11 و حداکثر دمای  23  درجه سانتیگراد پیش بینی می شود.

ضیاییان در پایان اظهارکرد: طی فردا و پس فردا همدان با کمینه 1 و 2  درجه سانتیگراد و اهواز  34 و 31 با بیشینه دمای درجه سانتیگراد خنک ترین و گرمترین مرکز استان ها پیش بینی می شود.

پایان خبر یوکسیت

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "تداوم رگبار و رعدوبرق تا پنجشنبه در کشور" هستید؟ با کلیک بر روی اجتماعی، به دنبال مطالب مرتبط با این موضوع هستید؟ با کلیک بر روی دسته بندی های مرتبط، محتواهای دیگری را کشف کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "تداوم رگبار و رعدوبرق تا پنجشنبه در کشور"، کلیک کنید.