بهترین سریال تلویزیونی درباره ضدقهرمانان

به گزارش یوکسیت،تا کنون به این فکر کرده اید که یک ضدقهرمان جذاب چه ویژگی دارد؟! در نگاه اول ما برای آن ها متاسفیم؛ ولی همزمان آن ها را دوست داریم، از آن ها می ترسیم و البته گاهی نیز این افراد را تحقیر می کنیم. به طور کلی، این مدل از شخصیت ها که حتی برای برخی یک قهرمان کامل هستند، هرگز برای مخاطب غریبه نخواهند بود.

رسانه تکنولوژی یوکسیت نوشت:از قدیم تا زمان حال همیشه مشخص بوده است که هر چه یک شخصیت منفورتر باشد، برای بیننده جذاب تر، عمیق تر و نزدیک تر است. مجموعه ای طولانی از رویدادها، شامل آسیب روانی، کمبود عشق، عطش قدرت و ثروت، ضدقهرمانان این مجموعه ها را به گونه ای ساخته است که ما اکنون آن ها را دوست داریم. پس این شما و بهترین ضدقهرمان برتر آثار تلویزیونی.

Breaking Bad

ژانر: جنایی، درام، هیجان انگیز
کارگردان: میشل مک لارن، آدام برنشتاین، وینس گیلیگان
بازیگران: برایان کرانستون، آرون پل، دین نوریس، باب اودنکرک
ضدقهرمان: والتر وایت یک شیمیدان متواضع است که به تونی مونتانا تبدیل می شود.
والتر وایت (برایان کرانستون) به عنوان یک معلم شیمی کار می کند، حقوق کمی دارد و مجبور است نیمه وقت در کارواش کار کند؛ اما یک روز هنگام شستن ماشین دانش آموزش یک حادثه تحقیر آمیز رخ می دهد و این شروع یک داستان پرماجراست. در پایان سریال، والتر ساکت، به یک سلطان مواد مخدر تبدیل می شود که برای رسیدن به اهدافش دست از سر هیچ چیز نمی کشد. وایت ظلم و غرور خود را توجیه می کند (او نمی خواهد هیچ کمکی از نزدیکانش بپذیرد) و برای رسیدن به هدفش حتی تمایل به دستکاری در زندگی عزیزان با انگیزه های منفی دارد. بنابراین خیلی سریع مشخص می شود آن مرد ساکت در مسیر تبدیل شدن به یک پادشاه متامفتامین است.

House of Cards

ژانر: درام
کارگردان: جیمز فولی، رابین رایت، جان دیوید کولز
بازیگران: رابین رایت، مایکل کلی، کوین اسپیسی، درک سیسیل
ضدقهرمان: فرانک آندروود در راه رسیدن به قدرت یک انسان بدون احساس است.
آندروود پس از دریافت نکردن پست موعود وزیر امور خارجه در ابتدای سریال، دسیسه هایی به سبک خانواده بورگیا می بافد و در نتیجه به پست ریاست جمهوری دست می یابد. با این حال، اگر فرانک نکته اصلی سریال یعنی مفهوم رویای آمریکایی را مورد هدف قرار نمی داد، در این لیست قرار نمی گرفت. بی دلیل نیست که کوین اسپیسی روی پوستر سریال با دست های خون آلود به تصویر کشیده شده است.

با این دست ها، این شخصیت روز به روز، اپیزود به اپیزود، هر مفهومی از آزادی و دموکراسی را از بین می برد و هر چیزی را که برای دیگران عزیز است زیر میل و نیاز خود خرد می کند. لرد ولدمورت در هری پاتر و یادگاران مرگ گفت: «فقط من می توانم برای همیشه زندگی کنم» و فرانک این سریال نیز متقاعد شده است که فقط او شایسته قدرت است.

 بهترین سریال تلویزیونی درباره ضدقهرمانان

Killing Eve
بهترین سریال تلویزیونی درباره ضدقهرمانان

ژانر: اکشن، هیجان انگیز، درام
کارگردان: دیمون توماس، استلا کورادی، جان ایست
بازیگران: جودی کومر، ساندرا اوه، فیونا شاو، کیم بودنیا
ضد قهرمان: ویلانل یک قاتل روانی با یک سازمان پیچیده از افکار متفاوت.
یک قاتل شیک به نام ویلانل هسته مرکزی این سریال است. ظلم، بی وجدانی، نبوغ و عشق به روش های زیبای کشتن، این شخصیت را به عنصری دوست داشتنی و البته نفرت انگیر بدل می کند. ویلانل (جودی کامر) یک قاتل غیرقابل توقف است که همیشه علامت خود را در جنایت می زند.

همچنین ایو (ساندرا اوه) یک افسر امنیتی ضعیف برای اطلاعات بریتانیا است که در تلاش برای دستگیری دشمن جدیدش وسواس پیدا می کند. اگرچه رابطه موش و گربه بین کارآگاه و جنایتکار در سریال های جنایی محبوب است، اما شدت کشتار ویلانل و تلاش ایو نه تنها برای متوقف کردن او، بلکه میل وسواسی او برای یادگیری همه چیز در مورد این قاتل، باعث ایجاد تعلیق در ما می شود.

 بهترین سریال تلویزیونی درباره ضدقهرمانان

Dexter
بهترین سریال تلویزیونی درباره ضدقهرمانان

ژانر: هیجان انگیز، درام، جنایی، پلیسی
کارگردان: جان دال، استیو شیل، کیت گوردون
بازیگران: جنیفر کارپنتر، مایکل سی هال، دیوید زایاس، جیمز رمار، کی. لی
ضدقهرمان: دکستر مورگان یک دیوانه سوسیوپات است که فقط افراد بد را می کشد.
یک نابغه پزشکی قانونی به نام دکستر مورگان (مایکل سی هال) می تواند همه چیز را در مورد یک جنایت از پاشش خون بگوید، و در اوقات فراغت همین شخص خودش مردم را می کشد، اما با رعایت دو قانون که پدر خوانده اش به او آموخته است؛ یک فقط افراد گناهکار را بکشد و دو با استادی رد پای خود را بپوشاند. دکستر بی عاطفه ترین فرد ممکن است، او حتی مجبور است احساسات را تقلید کند تا دیگران شک نکنند چیزی اشتباه است.

عطش این مرد برای قتل در کودکی او نهفته است: در سن 8 سالگی، او (به همراه برادر بزرگترش برایان) شاهد قتل مادرش بود. پسرها سه روز در برکه خون نشستند تا پیدا شدند. از همان لحظه، ظلم و سردی او ظاهر شد، او ابتدا شروع به کشتن سگ ها کرد و بعداً به دنبال مردم رفت. علیرغم تمام جهنمی که توصیف شد، دکستر به کودکان علاقه داشت، و همین او را خاص تر می کند.

 بهترین سریال تلویزیونی درباره ضدقهرمانان

Mad Men
بهترین سریال تلویزیونی درباره ضدقهرمانان

ژانر: درام
کارگردان: فیل آبراهام، مایکل آپندال، جنیفر گتزینگر
بازیگران: جان هام، الیزابت ماس، وینسنت کارتایزر، ژانویه جونز، جان اسلاتری
ضدقهرمان: دان دریپر یک الکلی با افکار آشفته است که ضعف هایش به دیگران آسیب می رساند.
دان دریپر (جان هام) یک تبلیغ کننده با استعداد، که بسیار مورد توجه همکارانش است، یک مرد زن باز و الکلی است، اما بینندگان برای هفت فصل طولانی نگران او بودند. بی میلی دریپر از صحبت در مورد گذشته اش از همان ابتدا باعث شد تا مخاطبان را تحت تاثیر قرار دهد. گذشته خاکستری و ناپیدای این شخصیت باعث شد او یک انسان مرموز باشد و به این ترتیب فرصت یافت که زندگی را از صفر شروع کند.

البته وجدانش او را عذاب می داد و به همین دلیل به نظر می رسید که تمام گناهانش (مشروبات الکلی، خیانت، معشوقه ها و رفتار حیوانی با آنها) با این تاریکی درونی توجیه می شد. دریپر با تضادهای فراوان درون شخصیتش، به ضدقهرمان ایده آل تبدیل شد. او یک مرد خانواده، یک آزادیخواه و یک مرد اصولی در کارش است.

 بهترین سریال تلویزیونی درباره ضدقهرمانان

Narcos
بهترین سریال تلویزیونی درباره ضدقهرمانان

ژانر: جنایی، درام
کارگردان: آندرس بایز، جوزف ولادیکا، فرناندو کویمبرا
بازیگران: واگنر مورا، بوید هالبروک، پدرو پاسکال، جوانا کریستی، موریس کنت
ضدقهرمان: پابلو اسکوبار یک پادشاه کوکایین است که ظلم او هیچ حد و مرزی ندارد.
این درام جنایی زندگی نامه ای داستان پادشاه واقعی مواد مخدر پابلو اسکوبار، رییس کارتل مواد مخدر معروف جهان را روایت می کند. تا پایان سال 1980، کارتل او 80 درصد از بازار کوکایین جهان را کنترل می کرد؛ اسکوبار به معنای واقعی کلمه می توانست هرچه می خواست پول درآورد و بسوزاند و این باعث افزایش قدرت نفس او شد. قتل، آدم ربایی و شکنجه مردم، تهدید برای صاحبان قدرت، باج خواهی، آتش زدن کارتل های رقیب تنها گوشه ای از کارهای او بود. اسکوبار هر کاری کرد تا تبدیل به آنچه اکنون می گویند شد؛ این سریال یک کنایه بی رحمانه پیرامون این شخصیت حقیقی است.

The Sopranos
بهترین سریال تلویزیونی درباره ضدقهرمانان

ژانر: درام، جنایی
کارگردان: دیوید چیس
بازیگران: جیمز گاندولفینی، ادی فالکو، مایکل امپریولی، دریا د ماتیو
ضدقهرمان: تونی سوپرانو، پدرخوانده و بزرگ خاندان مافیایی ایتالیایی-امریکایی در شهرهای نیوجرسی و نیویورک
این سریال مبارزات پدرسالار تونی سوپرانو (مرحوم جیمز گاندولفینی) را روایت می کند که سعی می کند خود را در میان فرهنگ خشن اوباش آمریکایی، به بالاترین افتخار برساند. با این حال او هم یک انسان است. این یعنی او بچه های نوجوان سرکش و حملات پانیک و عصبی دارد. در جلسات درمانی با دکتر ملفی مرموز (لورین براکو)، تونی با شیاطین درونی خود دست و پنجه نرم می کند – با آسیب های دوران کودکی، تلاش های ناموفق برای قانونی شدن، و فشارهای حفظ قدرت خود به عنوان یک رییس، یک شوهر و یک پدر.

Game of Thrones
Game of Thrones

ژانر: درام، فانتزی
کارگردان: دیوید بنیاف و دی. بی. وایس
بازیگران: شان بین، نیکلای کاستر والدو، لینا هیدی، امیلیا کلارک، کیت هرینگتون
ضدقهرمان: سرسی لنیستر، با امیال نفسانی بدون پایان، ملکه هفت اقلیم وستروس، همسر شاه رابرت براتیون.
سرسی لنیستر (لنا هیدی) در هشت فصل پر فراز و نشیب و گاهی میخکوب کننده درام فانتزی اچ بی او، یعنی بازی تاج و تخت، شخصیت شروری بود که تماشاگران دوست داشتند از آن متنفر باشند. از ازدواج محارم با برادرش جیمی گرفته تا توانمند ساختن پسرش جفری تا ضربه زدن به برادر دیگرش تیریون و سازماندهی قتل تعداد زیادی از دشمنان و غیرنظامیان به طور یکسان. اما این تمام داستان نیست، زیرا او در امتداد همان پیوستار اخلاقی منفور مانند بسیاری از رهبران مرد عمل می کند. اقدامات او ناشی از تمایل شدید برای محافظت از خانواده (و خودش) به هر قیمتی است. متنفر شدن از او آسان است، اما تماشای قدرتش و منتظر ماندن برای سقوطش به همان اندازه هیجان انگیز است.

The Wire
بهترین سریال تلویزیونی درباره ضدقهرمانان

ژانر: درام، جنایی
کارگردان: دیوید سیمون
بازیگران: دومینیک وست، جان دومان، ادریس البا، فرانکی فیسون
ضدقهرمان: عمر لیتل، یک اوباش خیابانی افسارگسیخته.
عمر لیتل (مایکل کی ویلیامز)، با تفنگ ساچمه ای بزرگ و یک کت چرمی جالب، یک ضدقهرمان و یک ضد گانگستر است، گویی رابین هود در حال خرید و فروش مواد مخدر باشد. او از سایر فروشندگان مواد دزدی می کند و محصول آنها را با یک مارک دیگر به خود به آنها می فروشد.

او بازی مواد مخدر شهر را برای عدالت هوشیارانه خود زیر و رو می کند. جالب است بدانید عمر بر اساس جنایتکار واقعی دونی اندروز ساخته شده؛ کسی که در سایه ها حرکت می کند، درست فراتر از دسترس دشمنانش در خیابان که پلیس ها هستند.

Fleabag
بهترین سریال تلویزیونی درباره ضدقهرمانان

ژانر: درام، کمدی
کارگردان: هری بردبیر، تیم کرکبی
بازیگران: فیبی والر بریج، سیان کلیفورد، اولیویا کولمن، جنی رینزفورد، بیل پترسون
ضدقهرمان: یک معتاد به روابط خارج از دایره ازدواج که بدرفتاری هایش به قیمت جان بهترین دوستش تمام شد.
فیبی والر-بریج، نویسنده و تهیه کننده، شاید کشف واقعی سال های اخیرتلویزیون است. اما سریال فلی بگ بر اساس یک نمایش تک نفره، به داستان غلبه بر آسیب ها، پذیرش شیاطین درونی و رستگاری در دو فصل تبدیل شد. خود والر-بریج نقش اصلی سریال را بازی کرد (تصور شخص دیگری در حال حاضر برای این نقش سخت است) – دختری که در ابتدا به نظر ما فردی منزجر کننده است ، اما رفته رفته خیلی از مخاطبان رذایل اخلاقی خود را در او می بینند. این شخصیت یک شرور معمولی نیست، اما چرا؟ چون بلافاصله می بینیم چیزی بسیار بد و تاریک او را از درون می خورد، اما او قدرتی برای مبارزه با آن ندارد. قابل ذکر است که این کهن الگو در سایر آثار والر-بریج نیز دیده می شود. در واقع او همیشه داستان زنانی را روایت می کند که به سمت تاریک خود رفته اند.

22057

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد " بهترین سریال تلویزیونی درباره ضدقهرمانان" هستید؟ با کلیک بر روی فرهنگ و هنر، اگر به دنبال مطالب جالب و آموزنده هستید، ممکن است در این موضوع، مطالب مفید دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با " بهترین سریال تلویزیونی درباره ضدقهرمانان"، کلیک کنید.