بمب بزرگ تراکتوری ها ؛ سرمربی سابق گرت بیل در راه تبریز

بمب بزرگ تراکتوری ها ؛ سرمربی سابق گرت بیل در راه تبریز

به گزارش خبرگزاری یوکسیت؛ هواداران تراکتور به تغییر و تحولات روی نیمکت تیم شان عادت کرده اند و بعد از واگذاری سهام سرخ پوشان تبریزی به بخش خصوصی، آن ها نتوانسته اند حتی یک فصل را بدون تغییر سرمربی به پایان برسانند و این رویه در فصل جاری هم ادامه پیدا کرد. جالب آنکه تراکتوری ها در جمع 4 تیم برتر جدول حضور داشتند اما با این وجود، پاکو خمس ساز جدایی کوک کرد و سرانجام به شکلی توافقی از جمع سرخ پوشان تبریزی جدا شد تا در هفته های پایانی لیگ بیست وسوم، مدیران باشگاه تراکتور به دنبال استخدام سرمربی باشند.

به گزارش فوتبال 360، قربان بردیف، یحیی گل محمدی، فرهاد مجیدی، دراگان اسکوچیچ و آندره آ استراماچونی از جمله سرمربیانی بودند که مدیران باشگاه تراکتور در طی روزهای گذشته با آن ها مذاکره کردند اما نتوانستند برای همکاری 1.5 ساله با این گزینه ها به توافق برسند تا در نهایت سرخ پوشان روز گذشته با سرمربی موقت در قایمشهر برابر نساجی به میدان بروند که شاگردان محمد نصرتی با یک گل مغلوب نساجی شدند. حالا از باشگاه تراکتور خبر می رسد که آن ها گزینه موردنظر خود را پیدا کرده و توانسته اند با کریس کلمن برای مدت 1.5 فصل به توافق برسند و این سرمربی اهل کشور ولز قرار است به زودی رسماً در کسوت سرمربی تراکتور تبریز معرفی شود.

از لیگ برتر انگلیس تا لالیگا2 و سوپرلیگ یونان

کریس کلمن، سرمربی 53 ساله اهل کشور ولز در حال حاضر بدون تیم است و مشکلی برای امضای قرارداد با تراکتور تبریز ندارد. او که حدود 20 سال از فعالیتش در کسوت سرمربی می گذرد، بعد از آنکه در قامت بازیکن در تیم فولام انگلیس بازنشست شد، در نقش مربی و سپس سرمربی در این تیم کارش را پیش برد و بیشتر تجربه سرمربیگری کلمن هم در تیم فولام است که او توانسته 176 بار روی نیمکت این تیم انگلیسی بنشیند و تجربه سرمربیگری در لیگ برتر انگلیس را به دست آورده است.

کلمن بعد از 4 سال فعالیت در نقش سرمربی فولاد، راهی لالیگا2 اسپانیا شد و هدایت ریال سوسیه داد را پذیرفت و بعد از آن هم در تیم های کاونتری انگلیس، لاریسا یونان، ساندرلند انگلیس، هبیی چین و آترومیتوس یونان در نقش سرمربی کار خود را دنبال کرد. آترومیتوس، آخرین تجربه سرمربیگری کریس کلمن بود که او در 61 بازی روی نیمکت تیم یونانی حضور پیدا کرد و توانست میانگین 1.13 امتیاز از هر مسابقه را در کارنامه خود ثبت کند که آمار ویژه ای محسوب نمی شود!

5 سال و 50 بازی سرمربیگری در ولز

سرمربی 53 ساله در کنار تجربه فعالیت 7 تیم باشگاهی، تجربه 5 سال فعالیت در نقش سرمربی تیم ملی ولز را هم در کارنامه خود دارد. او در رقابت های مختلف از جمله انتخابی جام جهانی و یورو در کسوت سرمربی ولزی ها کار خود را پیش برد و در 50 مسابقه، توانست 19 برد همراه تیم ملی ولز به دست آورد و 18 باخت و 13 تساوی هم در کارنامه او دیده می شود که آمار پرنوسانی است و یکی از تجربیات مهم کلمن، همکاری با ستاره هایی مانند گرت بیل و آرون رمزی است.

کلمن، مرد بدون جام!

کریس کلمن که به زودی به تبریز سفر می کند تا قرارداد 1.5 ساله خود را با سرخ پوشان تبریزی به امضا برساند، بعد از جان توشاک، دومین سرمربی اهل کشور ولز در تاریخ لیگ برتر خواهد بود. توشاک روزهای خوبی را در تبریز پشت سر نگذاشت و هواداران تراکتور دل نگران تکرار این خاطرات با کریس کلمن هستند. نقطه تاریک کارنامه سرمربی ولزی، ناتوانی او در کسب جام در طول 2 دهه فعالیتش در عرصه سرمربیگری بوده و باید دید بعد از شروع به کار رسمی کلمن در فوتبال ایران، او چه عملکردی را از خود در کسوت سرمربی تراکتور تبریز به جای می گذارد و آیا مدافع سابق تیم های سوانسی، کریستال پالاس، بلکبرن و فولام می تواند به حسرت تراکتوری ها در مسیر کسب عنوان قهرمانی در لیگ برتر پایان بدهد و اولین جام دوران سرمربیگری اش را در فوتبال ایران به دست می آورد یا خیر.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "بمب بزرگ تراکتوری ها ؛ سرمربی سابق گرت بیل در راه تبریز" هستید؟ با کلیک بر روی ورزشی، به دنبال مطالب مرتبط با این موضوع هستید؟ با کلیک بر روی دسته بندی های مرتبط، محتواهای دیگری را کشف کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "بمب بزرگ تراکتوری ها ؛ سرمربی سابق گرت بیل در راه تبریز"، کلیک کنید.