بعد از عمل بلفاروپلاستی پلک چیکار کنیم

هرساله افراد بیشتری برای انجام بلفاروپلاستی مراجعه می‌کنند. این روشی است که باهدف ازبین‌بردن علائم پیری و چین‌وچروک، بازگرداندن ظاهری شاداب‌تر و جوان‌تر به چشم‌ها انجام می‌شود. اما بسیاری از بیماران در مورد دوره بعد از عملو مخصوصاً زمان شروع ورزش بعد از بلفاروپلاستی سردرگم هستند. در ادامه همراه ما باشید تا به طور کامل در مورد این موارد صحبت کنیم.

ازسرگیری سریع زندگی روزمره، بهترین راه برای بهبودی است. بدن با حرکت خود را سالم نگه می‌دارد و به همه اندام‌ها و سیستم‌ها اجازه می‌دهد تا بهترین عملکرد خود را داشته باشند. بااین‌حال، مهم است که  ورز بعد از بلفاروپلاستی را در زمان مناسب انجام دهید. ورزش نیاز به انرژی زیادی دارد و تأثیر زیادی روی بدن دارد. به همین دلیل است که باید در سه مرحله ازسرگرفته شود. پیشنهاد می شود به مقاله (نتیجه بلفاروپلاستی کی مشخص می شود؟) مراجعه نمایید.

دو هفته اول

در دوهفته اول بهتر است فقط به پیاده‌روی طولانی‌مدت بپردازید. فعالیت هوازی عالی با تأثیر بسیار کم.

در هفته سوم

در هفته سوم، می‌توانید کارهای چالش‌برانگیزتری را شروع کنید. منظور از چالش برانگیز، تمرینات تقویت عضله (در برابر مقاومت یا بدن آزاد) و همچنین تمرینات هوازی بیشتر (که فراتر از پیاده‌روی ساده ذکر شده در بالا است) است. بااین‌حال، ایده این است که آنها را با تلاش محدود انجام دهید تا منجر به افزایش قابل‌توجه ضربان قلب نشود.

جریان خون مواد مغذی را به بافت‌ها می‌رساند و این قطعاً مهم است. اما فشارخون همچنان باید در حد پایین نگه داشته شود و نباید بیش از حد افزایش یابد.

یک ماه پس از جراحی

یک ماه پس از جراحی، تمام ورزش‌ها بدون محدودیت انجام می‌شود. بالبته ورزش شنا استثناست، به این دلیل که نیاز به استفاده از عینک دارد که پس از پوشیدن، حتی کشش‌های زودرس در امتداد جای زخم ایجاد می‌شود. توصیه پزشکان این است که چند هفته دیگر  نیز از ورزش شنا اجتناب کنید.

بنابراین، دوره بعد از عمل بلفاروپلاستی سریع است. در عرض یک ماه می‌توانید با تمام ظرفیت به زندگی خود بازگردید ومانعی برای ورزش نداشته باشید.

جراحی نسبتاً کوتاه است و به‌طورکلی شامل یک شب اقامت در کلینیک نمی‌شود. مانند اکثر جراحی‌هایی که انجام می‌دهم، ترجیح می‌دهم بیمار همان روز به خانه برود. من تا آنجا که ممکن است ضروری است که کل درمان در مکانی آشنا انجام شود.

این دوره نقاهت اولیه به چشم برای بازگرداندن تعادل خود خدمت می‌کند. برای چند روز، ممکن است دید شما تار شود و چشم شما کمی ناراحت شود. استفاده از عینک آفتابی در روشن‌ترین مکان‌ها توصیه می‌شود. برای رفع ناراحتی اولیه استفاده از قطره‌ها و پمادهای چشمی را نه برای التهاب که برای بازگرداندن رطوبت طبیعی خود چشم توصیه می‌کنیم.

از طرف دیگر، برای محدودکردن تورم پس از ضربه، بهترین دوست همیشه یخ است. یا درهرصورت استفاده از بسته‌های سرد در 24 ساعت اول یعنی زمانی که به اوج می‌رسد که بعداً کاهش می‌یابد.

علاوه بر این، پوست ناحیه دور چشم بسیار نازک است، بنابراین حداقل رکود مایعات برای برجسته‌کردن کبودی‌ها کافی است که معمولاً حدود 2 تا 3 هفته طول می‌کشد تا دوباره جذب شوند.

بعد از عمل بلفاروپلاستی پلک چیکار کنیم

اسکارهای بلفاروپلاستی

اسکار بلفاروپلاستی فوقانی در امتداد شیار خود پلک قرار دارد که هنگام باز بودن چشم ایجاد می‌شود؛ بنابراین در واقعیت معمولاً به دلیل این موقعیت ممتاز به‌سختی یا اصلاً قابل‌مشاهده نیست. در پلک پایین در امتداد لبه، درست زیر مژه‌ها قرار دارد.برای دانستن اطلاعات بیشتر درمورد عمل بلفاروپلاستی پلک چشم مقاله (عمل پلک بالا) را مطالعه نمایید.

بنابراین عمل بلفاروپلاستی با وجود قرارگرفتن در نواحی نامشخص (در صورت انجام عمل جراحی به‌خوبی) دارای اسکارهای اجتناب‌ناپذیری نیز است.

در واقع، زمانی که محلول تداوم پوست ایجاد می‌شود، چه برای یک ضربه تصادفی یا به دنبال یک برش جراحی، یک اسکار ایجاد می‌شود. بافت اسکار چیزی نیست جز یک بافت ترمیم‌کننده برای قراردادن یک پچ در صورت آسیب به یکپارچگی پوست. بااین‌حال، همین امر در مورد تمام بافت‌های داخلی تشکیل‌دهنده بدن انسان صادق است. با این تفاوت که در آن موارد ما به‌وضوح اسکار را نمی‌بینیم.

بااین‌حال، با بازگشت به اسکارهای پوستی، آنها در نتیجه هر عمل جراحی هستند. هیچ جراحی وجود ندارد که جای زخم باقی نماند. بسته به خاصیت پوست افراد و مراقبت‌های بعد از عمل، شدت این اسکار می‌تواند خفیف باشد. همچنین سن بیمار و عفونت نیز می‌تواند در شدت جا ماند زخم اثر بگذارد.

زمان بهبود زخم بلفاروپلاستی چرا متفاوت است؟

مطمئناً می‌توانیم بگوییم که در میان نواحی مختلف بدن، پلک مزیت بزرگی دارد که می‌تواند به‌خوبی بهبود یابد. علاوه بر مزایای قراردادن جای زخم که در بالا ذکر کردیم. شاید این ناحیه‌ای از بدن انسان باشد که بهترین اسکارها به طور مداوم در آن به دست می‌آید. به‌گونه‌ای که در مواقعی بعد از چند ماه تقریباً نامرئی می‌شود.

اما حتی پس از چند روز یا چند هفته آنها بسیار محتاط هستند، در ابتدا به‌راحتی با عینک پوشانده می‌شوند. زنان همچنین این مزیت را دارند که با استفاده از یک پوشش نازک آرایش، آنها را بلافاصله نامرئی می‌کنند. ظرفیت ترمیم عالی زخم‌های بلفاروپلاستی به‌وضوح بر زمان بهبودی تأثیر می‌گذارد . در واقع نقاط در روز چهارم تا پنجم پس از جراحی برداشته می‌شوند.

پس از برداشتن نقاط، ممکن است برخی از پوسته‌ها برای چند روز باقی بمانند.

در این مرحله اسکار بلفاروپلاستی به‌صورت یک خط نازک قرمز و صورتی قابل‌مشاهده است که پس از چند ماه محو می‌شود. همچنین از این جنبه، تفاوت با سایر نواحی بدن مشخص می‌شود که در آن جای زخم ممکن است بین 12 تا 18 ماه روشن شود.

از سوی دیگر، در مورد بلفاروپلاستی، در حال حاضر پس از 3-5 ماه، در اکثر بیماران علائمی را تشخیص می‌دهیم که حتی با مشاهده دقیق و دقیق ناحیه‌ای که در آن قرار دارند، به‌سختی قابل‌درک هستند.

تنها توصیه‌ای که در این ماه‌های اول که همیشه ظریف‌ترین هستند، محافظت از جای زخم‌ها با کرم ضدآفتاب است؛ بنابراین از تیره شدن دائمی آنها جلوگیری می‌شود. سپس در آن صورت بیشتر نمایان می‌شود.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "بعد از عمل بلفاروپلاستی پلک چیکار کنیم" هستید؟ با کلیک بر روی کسب و کار ایرانی, پزشکی، آیا به دنبال موضوعات مشابهی هستید؟ برای کشف محتواهای بیشتر، از منوی جستجو استفاده کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "بعد از عمل بلفاروپلاستی پلک چیکار کنیم"، کلیک کنید.