برنامه تعطیلات کاری کشور های مختلف در عیدفطر

برنامه تعطیلات کاری کشور های مختلف در عیدفطر

آفتاب نیوز :

عید فطر، پایان روزه یک ماهه مسلمانان است. ماه رمضان معمولاً هر سال 29 یا 30 روز طول می کشد و در پایان آن کشور های مختلف تعداد روز های مشخصی را تعطیل هستند.

دولت پاکستان برای اداراتی که به ترتیب پنج و 6 روز کاری در هفته را دارند، سه و چهار روز تعطیل اعلام کرده بود.

طبق گزارش میدل، کارمندان کشور های شورای همکاری خلیج فارس هشتم تا 13 آوریل از تعطیلات طولانی برای جشن های عید فطر برخوردار خواهند شد. با توجه به رویت ماه و برگزاری عید در 10 آوریل، آخر هفته تعطیلات عید را طولانی تر می کند. کسب وکار ها باید به روز های تعطیل برای ادارات دولتی و موسسات بانکی و مالی در این مدت توجه داشته باشند.

وزارت منابع انسانی و امارات تایید کرد که کارمندان از روز بیست و نهم ماه مبارک رمضان که مصادف با روز دوشنبه 8 آوریل تا سوم شوال، دهمین ماه هجری قمری است، از مرخصی استحقاقی برخوردار خواهند شد. اگر ماه رمضان 29 روزه باشد، کارکنان از یک وقفه چهار روزه برخوردار خواهند شد و کار از جمعه، 12 آوریل آغاز می شود. این اعلامیه حاکی از آن است که برخی در بخش خصوصی ممکن است از تعطیلات تا 9 روز لذت ببرند که شامل تعطیلات آخر هفته می شود.وزارت منابع انسانی و توسعه اجتماعی عربستان سعودی برای بخش های خصوصی و دولتی در این کشور تعطیلات چهار روزه عید سعید فطر اعلام کرده است.

بر اساس گزارش گلف بیزینس، ساکنان و کارکنان عربستان سعودی از 8 آوریل تا 13 آوریل، 6 روز متوالی مرخصی خواهند داشت. تعطیلات در پایان روز کاری در روز یکشنبه 7 آوریل آغاز شده است و اکثر کارمندان چهار روز مرخصی دارند تا عیدفطر را جشن بگیرند.

علاوه بر این، بانک مرکزی عربستان اعلام کرد موسسات مالی در سراسر این کشور برای تعطیلات عید فطر در پایان کار در 4 آوریل تعطیل خواهند شد و فعالیت خود را در 14 آوریل بازگشایی خواهند کرد. بانک ها و سایر موسسات مالی عربستان تعطیلی 9 روزه را به مناسبت پایان ماه مبارک رمضان و جشن عید فطر اعلام کرده اند.

اکثر کارمندان کشور کویت از سه شنبه 9 تا پنج شنبه 11 آوریل و به دنبال آن تعطیلات آخر هفته رسمی (جمعه و شنبه) عید سعید فطر سه روزه خواهند داشت. تعطیلات رسمی در کشور قطر بین 10 آوریل تا 12 آوریل است. قطر نیز به تعطیلات آخر هفته جمعه تا شنبه رسیده است.

تعطیلات عید فطر در عمان احتمالا بین 8 آوریل تا 11 آوریل خواهد بود. پیش بینی می شود عمان تعطیلات آخر هفته خود را در روز های جمعه و شنبه برگزار می کند. تعطیلات رسمی بحرین بین 10 و 12 آوریل برنامه ریزی شده است و تعطیلات آخر هفته در روز های جمعه و شنبه است.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "برنامه تعطیلات کاری کشور های مختلف در عیدفطر" هستید؟ با کلیک بر روی حوادث، به دنبال مطالب مرتبط با این موضوع هستید؟ با کلیک بر روی دسته بندی های مرتبط، محتواهای دیگری را کشف کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "برنامه تعطیلات کاری کشور های مختلف در عیدفطر"، کلیک کنید.