با یکی از بزرگ ترین شرکت های صنعت فولاد کشور آشنا شوید – خبرگزاری یوکسیت | اخبار ایران و جهان

با یکی از بزرگ ترین شرکت های صنعت فولاد کشور آشنا شوید - خبرگزاری یوکسیت | اخبار ایران و جهان

به گزارش بازرگانی خبرگزاری یوکسیت، صنعت فولاد همیشه یکی از شاخصه های سنجش قدرت کشورهای مختلف بوده و نقشی اساسی در توسعه و پیشرفت آن ها در حوزه های اقتصادی و نظامی داشته است. در دنیای صنعتی امروز، ارزش این فلز بیشتر از گذشته مورد توجه قرار می گیرد. از طرف دیگر کشورهای مختلف سعی می کنند تا با استفاده از فناوری های جدید، به بیشترین بهره وری در زمینه تولید فولاد دست پیدا کنند.

شرکت احیا استیل فولاد بافت یکی از نمونه های بارز صنعت فولاد کشور است. در این مطلب قصد داریم فولاد بافت را معرفی کنیم؛ شرکتی که تاثیر به سزایی در رونق اقتصادی کشور دارد.

تاریخچه شرکت احیا استیل فولاد بافت

استیل فولاد بافت یکی از 7 طرح ملی فولادی در هفت منطقه کشور است که در پی تصمیم گیری های کلان در سال 1386 برای شکوفایی اقتصادی، خودکفایی صنعتی و رفع وابستگی به محصولات استراتژیک، احداث آن برنامه ریزی شد.

پروژه احداث شرکت احیا استیل فولاد بافت با مشارکت هلدینگ گسترش صنایع و معادن ماهان در کنار سازمان ایمیدرو و صنعت ومعدن وارد مرحله عملیاتی شد. در نهایت فاز اول این شرکت در سال 1397 در زمینی بالغ بر 612 هکتار، با ظرفیت 800 هزار تن و با سرمایه ای بالغ بر 120 میلیون یورو با حضور ریاست جمهوری وقت افتتاح گردید.

مشارکین و سهامداران شرکت احیا استیل فولاد بافت

20% سازمان نوسازی معادن و صنایع معدن ایران

20% بانک صنعت و معدن

60% شرکت گسترش صنایع و معادن ماهان به عنوان زیرمجموعه هلدینگ صنعت و معدن گروه مالی گردشگری

محصول شرکت فولاد احیا استیل بافت

شرکت فولاد احیا استیل بافت در زمینهٔ تولید آهن اسفنجی به روش ایرانی پرد (PERED) فعالیت دارد. آهن اسفنجی محصول احیای مستقیم گندله اکسید آهن است که برای فولادسازی با کیفیت بالا مورد استفاده قرار می گیرد. در فرآیند احیا از کوره استوانه ای با جریان پیوسته مواد با بازدهی بالا استفاده می شود.

آهن اسفنجی محصولی واسطه ای محسوب می شود که به علت عیار و کیفیت بالا از جمله مواد اولیه موردنیاز برای صنایع مختلف کاربرد دارد. شرکت احیا استیل فولاد بافت بعد از 4 سال تولید این محصول با بهترین کیفیت توانسته از ظرفیت اسمی خود عبور کند.

همچنین موفقیت فاز اول این کارخانه، زمینه ساز گسترش پرقدرت فاز دوم آن را نیز فراهم کرد.

کلام پایانی؛ ما همواره در اندیشه ایرانی قدرتمند هستیم

شرکت تولید آهن اسفنجی فولاد بافت یکی از شرکت های هفت گانه ای است که در طرح ملی فولادی کشور احداث شد. این شرکت توانسته نقشی مثبت و پررنگ در اقتصاد کشور داشته باشد و با ایجاد صدها فرصت شغلی در شهرستان و جذب نیروهای بومی، به محرومیت زدایی مناطق کمک کند.

اکنون، فاز دوم شرکت احیا استیل فولاد بافت در آستانه افتتاح قرار دارد؛ اتفاقی خجسته که می تواند خبر از توسعه روزافزون اقتصاد داخلی بدهد. فاز دوم فولاد بافت در سال 1403 با ظرفیت 800 هزار تن مشابه فاز اول آن افتتاح خواهد شد. افتتاح فاز دوم فولاد بافت فرصت اشتغال این مجموعه را تا 5500 نفر افزایش خواهد داد.

با بهره برداری از فاز دوم فولاد بافت در اردیبهشت 1403 انتظار داریم که این شرکت به روند روبه رشد خود ادامه دهد و شاهد بهره برداری از فازهای جدید آن باشیم.

این مطلب، یک خبر آگهی بوده و خبرگزاری یوکسیت در محتوای آن هیچ نظری ندارد.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "با یکی از بزرگ ترین شرکت های صنعت فولاد کشور آشنا شوید – خبرگزاری یوکسیت | اخبار ایران و جهان" هستید؟ با کلیک بر روی اقتصادی، به دنبال مطالب مرتبط با این موضوع هستید؟ با کلیک بر روی دسته بندی های مرتبط، محتواهای دیگری را کشف کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "با یکی از بزرگ ترین شرکت های صنعت فولاد کشور آشنا شوید – خبرگزاری یوکسیت | اخبار ایران و جهان"، کلیک کنید.