با روبن دیاز درباره گواردیولا، سیتی، یورو و هالند

با روبن دیاز درباره گواردیولا، سیتی، یورو و هالند

روبن دیاز درباره یورو 2024، مربیگری پپ گواردیولا و ارلینگ هالند با سایت فیفا گفت وگو کرد.

به گزارش یوکسیت، روبن دیاز 26 ساله است و با این حال توانسته لیگ برتر پرتغال، لیگ برتر انگلیس، لیگ قهرمانان اروپا و به تازگی جام جهانی باشگاه ها را با پیراهن تیم های بنفیکا لیسبون و منچسترسیتی به دست بیاورد. این موفقیت ها اما نتوانسته اند بهترین مدافع میانی جهان را راضی کنند. به هر حال او هنوز نتوانسته است با تیم ملی کشورش در یورو و جام جهانی موفق ظاهر شود. دیاز در جام جهانی 2022 همراه پرتغال با شکست مقابل مراکش، حذف تلخی را در رقابت ها به میزبانی قطر تجربه کرد.

روبن دیاز درباره افتخارات دوران فوتبالش و نداشتن موفقیت ملی گفت: جام جهانی یک رقابت بسیار ویژه است. جام جهانی یعنی همه چیز. بدیهی است که قهرمانی در لیگ برتر معنی زیادی دارد، قهرمانی در لیگ قهرمانان اروپا، جام حذفی، لیگ پرتغال مهم اند ولی قطعا و همیشه، جام جهانی چیز دیگری است.

اکنون تیم ملی پرتغال با روبرتو مارتینس شرایط بهتری دارد. او تیم را به 10 پیروزی متوالی در انتخابی یورو رسانده و حال، پرتغال یکی از مدعیان قهرمانی در یورو است. در حال حاضر این سوال مطرح می شود که آیا پرتغال می تواند در یورو نیز موفق ظاهر شود و به قهرمانی برسد یا خیر. مدافع باتجربه این تیم درباره شانس قهرمانی در یورو گفت:  بدیهی است که ما یک تیم خاص داریم و به همین دلیل شانس زیادی برای قهرمانی در یورو داریم. البته تیم های زیادی هستند که مثل ما استعداد و کیفیت بالایی دارند و رقابت دشوار خواهد بود.

این مدافع در ادامه به نقش پپ گواردیولا در سیتی اشاره کرد و در پاسخ به این سوال که چه چیزی پپ گواردیولا را متمایز می کند، گفت: تنها چیزی که می توانم از توانمندی گواردیولا بگویم، توانایی او در تغییر تیم بعد از قهرمانی است. او همیشه می تواند این تغییر را انجام دهد و این را از بازیکنانش نیز می خواهد. این واقعاً مهم نیست که شما چه کار کرده و چه قهرمانی هایی کسب کرده اید. فصل که تمام می شود او دوباره از شما می خواهد که همه چیز را فراموش و از صفر شروع کنید.

اخیرا پپ گواردیولا در مراسم برترین های فیفا به عنوان بهترین مربی سال انتخاب شد و روبن دیاز نیز به عنوان بهترین مدافع میانی در تیم منتخب سال قرار گرفت. در واقع درخشش سیتی در فصل قبل باعث شد تا شش بازیکن آن تیم در تیم منتخب سال قرار گیرند.

دیاز در پایان درباره ارلینگ هالند گفت: عده ای می گویند او فقط بلد است گل بزند. پس بیایید اسم توانایی او را غریزه بگذاریم. همین که می داند کجا باید قرار داشته باشد تا گل بزند هنر بزرگی است و به خوبی می تواند در هر بازی گل بزند. او به راحتی یکی از بهترین های دنیاست.

پایان خبر یوکسیت

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "با روبن دیاز درباره گواردیولا، سیتی، یورو و هالند" هستید؟ با کلیک بر روی ورزشی، اگر به دنبال مطالب جالب و آموزنده هستید، ممکن است در این موضوع، مطالب مفید دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "با روبن دیاز درباره گواردیولا، سیتی، یورو و هالند"، کلیک کنید.