انجمن نویسندگان آمریکا برندگان خود را شناخت

انجمن نویسندگان آمریکا برندگان خود را شناخت

آفتاب نیوز :

مراسم سالانه جوایز انجمن نویسندگان آمریکا (WGA) امسال به شکلی غیرمعمول و به دلیل اعتصابات سال گذشته این انجمن با چند ماه تاخیر و پس از جوایز اسکار برگزار شد و در نهایت جایزه بهترین فیلمنامه اصلی به فیلم «جاماندگان» نوشته «دیوید همینگسون» رسید و «داستان آمریکایی» نوشته «کورد جفرسون» نیز جایزه بهترین فیلمنامه اقتباسی را به خانه برد.

فیلم «آناتومی یک سقوط» به نویسندگی و کارگردانی «ژوستین تریه» که برنده جایزه اسکار بهترین فیلمنامه اصلی اسکار 2024 شد، واد شرایط رقابت در جوایز انجمن نویسندگان نبود.

در بخش تلویزیونی نیز سریال «خرس» برنده جایزه بهترین سریال کمدی شد، در حالی که سریال «وراثت» به عنوان بهترین سریال درام انتخاب شد. «آخرین بازمانده» برنده جایزه بهترین نویسندگی برای سریال جدید شد و جایزه بهترین نویسندگی برای مینی سریال ها به سریال «مشاجره» رسید.

انجمن نویسندگان آمریکا سال گذشته میلادی پس از چندین ماه اعتصاب در ماه سپتامبر با اتحادیه و تهیه کنندگان فیلم و تلویزیون آمریکا به یک توافق سه ساله جدید دست یافتند که محافظت در برابر استفاده از هوش مصنوعی، شفافیت داده ها و دریافت حداقل دستمزد را برای نویسندگان آثار سینمایی، تلویزیونی و سامانه های نمایش آنلاین تضمین می کند.

سال گذشته هالیوود با اعتصاب  انجمن نویسندگان و انجمن بازیگران سینمای آمریکا در جهت افزایش دستمزد پایه و تضمین عدم جایگزینی کار آنها با هوش مصنوعی، با چالش بزرگی رو به رو شده بود. این اعتصابات تاثیر زیادی بر صنعت فیلم گذاشت و  موجب تعطیلی پروژه ها و تاخیر در اکران های سینمایی شد.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "انجمن نویسندگان آمریکا برندگان خود را شناخت" هستید؟ با کلیک بر روی فرهنگ و هنر، ممکن است در این موضوع، مطالب مرتبط دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "انجمن نویسندگان آمریکا برندگان خود را شناخت"، کلیک کنید.