اعلام مواضع اقتصادی کاندیداهای چهاردهمین دوره انتخابات/وعده قاضی زاده درباره حقوق چیست؟

اعلام مواضع اقتصادی کاندیداهای چهاردهمین دوره انتخابات/وعده قاضی زاده درباره حقوق چیست؟

به گزارش خبرگزاری یوکسیت، امیرحسین قاضی زاده هاشمی، کاندیدای چهاردهمین انتخابات ریاست جمهوری در برنامه تلویزیونی «میزگرد اقتصادی»، اظهار کرد: سیاستگذاران ما با عواملی همچون دادن یارانه، قیمت، گذاری سنتی، ارز تریجیحی و… سعی در کنترل بازار دارند.

وی افزود: متاسفانه یارانه ها جوابگوی خرج مردم نبود. از سوی دیگر ارز ترجیجی نیز منجر به فساد در کشور شد. یارانه انرژی نیز باعث افزایش شدت انرژی، هدررفت بالا و قاچاق انرژی در کشور شد. اقدامات دولت ها برای مقابله با ناترازی انرژی فقط سطحی از جبران انرژی را انجام داد و انگیزه بخش خصوصی را برای سرمایه گذاری در آن کاهش داد.

کاندیدای چهاردهمین انتخابات ریاست جمهوری تصریح کرد: مهار تورم، ایجاد اشتغال و ریشه کنی فقر مطلق سه اولویت اقتصادی دولت آینده بنده خواهد بود.

جاماندگی حقوق و دستمزد را شاهدیم

قاضی زاده هاشمی عنوان کرد: آنچه در خانواده ها و مردم بر ما گذشته، این است که ذره ذره قدرت خرید خانواده ها کاهش یافته و حقوق کارمندان و کارگران به وسط ماه هم نمی رسد.

وی افزود: افزایش قیمت ها را به دلیل تورم داشته و جاماندگی حقوق و دستمزد نیروی کار را شاهد بوده ایم.

قاضی زاده هاشمی تاکید کرد: متاسفانه در دهه 90 رشد اقتصادی ما منفی یا نزدیک به صفر بوده است. این رشد اقتصادی به دلیل نرخ پایین سرمایه گذاری اتفاق افتاده است. بخش خصوصی با موانع زیادی روبرو بوده است و انگیزه لازم برای سرمایه گذاری را نداشته است.

وی افزود: سیاستمداران ما برای حل این موضوع راهکارهای مختلفی را انجام می دادند که اولین آن پرداخت یارانه بوده است یا اختصاص ارز ترجیحی بوده است. با سبد کالا حمایت می کردند، قیمت ها را ثابت نگه می داشتند و یا قیمت گذاری دولتی داشتیم.

ادامه دارد…

223225

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "اعلام مواضع اقتصادی کاندیداهای چهاردهمین دوره انتخابات/وعده قاضی زاده درباره حقوق چیست؟" هستید؟ با کلیک بر روی اقتصادی، ممکن است در این موضوع، مطالب مرتبط دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "اعلام مواضع اقتصادی کاندیداهای چهاردهمین دوره انتخابات/وعده قاضی زاده درباره حقوق چیست؟"، کلیک کنید.