اصلاح آیین‌نامه هیات‌های ورزشی توسط وزارت ورزش+ ابلاغیه

از سوی وزارت ورزش و جوانان، آیین نامه نحوه فعالیت هیات‌های ورزشی استانی و شهرستانی در تازه‌ترین نسخه، اصلاح شد و با ابلاغ آن به فدراسیون‌های ورزشی پس از تصویب در مجامع عمومی این فدراسیون‌ها، لازم الاجرا است.

به گزارش یوکسیت، آیین‌نامه نحوه فعالیت هیات‌های ورزشی ورزشی استانی و شهرستانی از سوی معاونت توسعه ورزش قهرمانی و حرفه‌ای وزارت ورزش و جوانان با استناد به اساسنامه فدراسیون‌های ورزشی آماتوری جمهوری اسلامی ایران مصوب ۱۴ یوکسیت سال ۹۸ و ۱۵ اردیبهشت سال ۱۴۰۰ هیات وزیران، اصلاح و در تاریخ ۱۶ خردادماه سال جاری (۱۴۰۳) به تایید وزیر ورزش و جوانان رسید.

اصلاح آیین‌نامه هیات‌های ورزشی توسط وزارت ورزش+ ابلاغیه

پیش از این دو مرتبه دیگر نیز آیین‌نامه نحوه فعالیت هیات‌های ورزشی ورزشی استانی و شهرستانی اصلاح شده بود.

مرتبه اول آیین‌نامه نحوه فعالیت هیات‌های ورزشی استانی و شهرستانی پس از اعتراض جمعی از روسای فدراسیون‌ها، اصلاح و مجددا ابلاغ شد؛ ۱۶ آذر ۱۴۰۰، روسای ۲۸ فدراسیون ورزشی در نامه‌ای به وزیر ورزش و جوانان نسبت به کاهش اختیارات روسای فدراسیون‌های ورزشی در مجمع هیات‌های ورزشی استانی و شهرستانی اعتراض خود را اعلام کردند که در نهایت این مسئله مورد توجه وزارت ورزش و جوانان قرار گرفت و با اصلاح آن، ‌ آیین‌نامه جدید نحوه فعالیت هیات‌های ورزشی استانی و شهرستانی به فدراسیون‌های ورزشی ابلاغ شد.

پس از آن در مرتبه دوم اواخر آذرماه سال ۱۴۰۱ مجددا وزارت ورزش و جوانان آیین‌نامه نحوه فعالیت هیات‌های ورزشی ورزشی استانی و شهرستانی را دستخوش تغییراتی کرد تا از (۲۸) ماده و (۴۰) تبصره به (۳۰) ماده و (۲۴) تبصره تبدیل شود. وزارت ورزش و جوانان در متن آیین‌نامه جدید اعلام کرد: این آیین‌نامه و اصلاحات آن به استناد ماده (۳۴) اساسنامه فدراسیون های ورزشی جمهوری اسلامی ایران در (۳۰) ماده و (۲۴) تبصره در تاریخ ۱۳ آذر ۱۴۰۱ به تایید وزیر ورزش و جوانان رسید که با تصویب و ابلاغ این آیین‌نامه، آیین‌نامه و دستورالعمل‌های قبلی، ملغی شد.

به منظور مشاهده متن کامل و اصلاحی آیین‌نامه نحوه فعالیت هیات های ورزشی استانی و شهرستانی که به صورت اختصاصی در اختیار خبرنگار یوکسیت قرار گرفته است، می‌توانید اینجا کلیک کنید.

این آیین‌نامه و اصلاحات آن به استناد ماده (۳۴) اساسنامه فدراسیون‌های ورزشی جمهوری اسلامی ایران در (۳۰) ماده و (۲۸) تبصره در تاریخ ۱۶ خردادماه سال جاری به تایید وزیر ورزش و جوانان رسید و با تصویب و ابلاغ این آیین‌نامه، ‌ کلیه مقررات اعم از آیین‌نامه‌ها، بخشنامه‌ها و دستورالعمل‌های قبلی، ‌ لغو می‌شود.

پایان خبر یوکسیت

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "اصلاح آیین‌نامه هیات‌های ورزشی توسط وزارت ورزش+ ابلاغیه" هستید؟ با کلیک بر روی ورزشی، آیا به دنبال موضوعات مشابهی هستید؟ برای کشف محتواهای بیشتر، از منوی جستجو استفاده کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "اصلاح آیین‌نامه هیات‌های ورزشی توسط وزارت ورزش+ ابلاغیه"، کلیک کنید.