ارایه مشاوره و آموزش مهارت های زندگی به تازه ازدواج کرده ها

ارایه مشاوره و آموزش مهارت های زندگی به تازه ازدواج کرده ها

معاون امور زنان و خانواده رییس جمهور گفت: از وظایفی که در ماه های آغاز به کار دولت از جانب رییس جمهور بر عهده این معاونت گذاشته شد، برنامه ریزی برای پیشگیری یا کاهش طلاق بود که در این خصوص برنامه هایی را به ستاد ملی زن و خانواده بردیم و پس از تصویب، نتیجه نهایی در کمیسیون های فرعی و اصلی دولت مصوب و ابلاغ شد. از جمله این برنامه ها می توان به طراحی پلتفرم همساز برای زوجین نوپا اشاره کرد، تا از روزی که ازدواج می کنند مشاور خانواده در اختیار آنها قرار بگیرد و هر ماه با آنها تماس گرفته شود.

به گزارش یوکسیت، دکتر انسیه خزعلی امروز در مراسم بزرگداشت روز روانشناس که در مجموعه دهکده نشاط ولیعصر برگزار شد، بیان کرد: نقش روانشناسان در امیدآفرینی و سازندگی روح و جان بشر و تلاشی که برای زیبا زندگی کردن و بهینه بودن به کار می برند بر کسی پوشیده نیست.

خزعلی در این مراسم گفت: نقش درمانگر جسمی و روحی ناهنجاری ها و نقص ها از یک سو، نقش پیشگیری و ممانعت از آسیب ها از یک سو؛ اما اینکه بتوان قدرت و توانمندی فرد را به کار گرفت و استعدادهای او را شناخت و در او انگیزه و امید ایجاد کرد از مهم ترین کار روانشناسان است.

 معاون رییس جمهور در امور زنان و خانواده در ادامه گفت: تدوین منشور مشاوره خانواده از مسیولیت هایی است که در سند مهندسی فرهنگی کشور بر عهده این معاونت قرار گرفته است و در ماه های قبل به تدوین نهایی رسید که بعد از رفتن به شورای مهندسی فرهنگی، عمومی خواهد شد.

 وی در ادامه بیان کرد: از وظایف دیگری که در ماه های آغاز به کار دولت از جانب رییس جمهور بر عهده این معاونت گذاشته شد، برنامه ریزی برای پیشگیری یا کاهش طلاق بود که در این خصوص برنامه هایی را به ستاد ملی زن و خانواده بردیم و پس از تصویب، نتیجه نهایی در کمیسیون های فرعی و اصلی دولت مصوب و ابلاغ شد. از جمله این برنامه ها می توان به طراحی پلتفرم همساز برای زوجین نوپا اشاره کرد، تا از روزی که ازدواج می کنند مشاور خانواده در اختیار آنها قرار بگیرد و هر ماه با آنها تماس گرفته شود. در این طرح همچنین آموزش هایی برای مهارت زندگی و ارتباط به زوجین داده می شود تا دچار مشکل نشوند.

به گزارش روابط عمومی معاونت ریاست جمهوری در امور زنان و خانواده؛  در ادامه دکتر خزعلی ابراز امیدواری کرد مشاورین و روانشناسان در اجرای این برنامه معاونت را پشتیبانی و همراهی کنند.

  وی در ادامه مشاوره های روانشناسی و حقوقی را از جمله حمایت هایی دانستند که می توان به زنان سرپرست خانوار ارایه کرد.

پایان خبر یوکسیت

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "ارایه مشاوره و آموزش مهارت های زندگی به تازه ازدواج کرده ها" هستید؟ با کلیک بر روی اجتماعی، ممکن است در این موضوع، مطالب مرتبط دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "ارایه مشاوره و آموزش مهارت های زندگی به تازه ازدواج کرده ها"، کلیک کنید.