اختصاص بیش از 2000 سهمیه برای دانش آموزان عشایری در دولت سیزدهم

اختصاص بیش از 2000 سهمیه برای دانش آموزان عشایری در دولت سیزدهم

مدیرکل دفتر توسعه عدالت آموزشی و آموزش عشایر وزارت آموزش و پرورش با بیان اینکه اقدامات بسیاری در دوره ریاست جمهوری آیت الله رییسی در حوزه آموزش و پرورش عشایر انجام شده، گفت: بیش از 2000 سهمیه برای دانش آموزان عشایری و بیش از 1000سهمیه استخدامی آزمون ماده 28 آموزگاری ویژه مدارس عشایری تخصیص داده شده است.

علی تیرگیر در گفت وگو با یوکسیت، با بیان اینکه در راستای برقراری عدالت آموزشی به عنوان یکی از الزامات مهم سند تحول بنیادین آموزش وپرورش، دفتر توسعه عدالت آموزش و پرورش عشایر اقدام به تخصیص بیش از 2000 سهمیه برای دانش آموزان عشایری کرده است، گفت: تخصیص بیش از 1000سهمیه استخدامی آزمون ماده 28 آموزگاری ویژه مدارس عشایری و جذب اعتبار تملک دارایی دفتر عشایر کشور با رشدی بیش از 40 برابر در سال 1402 نسبت به سال 1401 از اقدامات انجام شده در دولت سیزدهم بود.

وی با بیان اینکه اعتبار تملک دارایی ها که برای تجهیزات مدارس عشایری کشور صرف می شود، در سال 1402 طی دو مرحله به مبلغ 40 میلیارد تومان (مرحله اول 8 میلیارد تومان و مرحله دوم 30 میلیارد تومان) جذب شده، افزود: بعد از تهیه و توزیع استانی آن بر اساس شاخص های عدالت و ضرایب محرومیت استان ها، به حساب استان ها واریز شده و این موضوع از اقدامات انجام شده در زمان ریاست جمهوری آیت الله رییسی است.

مدیرکل دفتر توسعه عدالت آموزشی و آموزش عشایر وزارت آموزش و پرورش با بیان اینکه این دفتر اولویت ها و نیازمندی های استان ها را تهیه و در اختیار آنها قرار داده، ادامه داد: با نقطه زنی دقیق تر در جهت خرید تجهیزات مدارس اقدام شده، تخصیص این اعتبار در سال 1401 به میزان کمتر از یک میلیارد تومان بود؛ در حالیکه امسال این مبلغ با رشد بیش از 42 برابر به حدود 43 میلیارد تومان رسیده است.

تیرگیر گفت: طراحی و اجرای فاز اول سامانه جامع آموزش و پرورش عشایر در راستای پاسخ به نیازهای آماری آموزش و پرورش عشایر کشور و در راستای بهبود تصمیم گیری و تصمیم سازی مدیریتی، این دفتر با همکاری مرکز فناوری انجام شده، گفت: این سامانه قابلیت هایی از جمله اخذ آمار به روز و آنلاین در محورهای دانش آموز، نیروی انسانی، فضاوتجهیزات، نوآموزان و… را خواهد داشت.

وی با بیان اینکه مجوز برای تاسیس استعدادهای درخشان در استان های آذربایجان غربی، خوزستان و گلستان ویژه دانش آموزان عشایری صادر شده افزود: تمامی این اقدامات در دوره ریاست جمهوری آیت الله رییسی در آموزش و پرورش عشایر کشور انجام شد.

پایان خبر یوکسیت

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "اختصاص بیش از 2000 سهمیه برای دانش آموزان عشایری در دولت سیزدهم" هستید؟ با کلیک بر روی اجتماعی، ممکن است در این موضوع، مطالب مرتبط دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "اختصاص بیش از 2000 سهمیه برای دانش آموزان عشایری در دولت سیزدهم"، کلیک کنید.