احداث مجموعه های خدماتی چند منظوره در محلات کم برخوردار گلابدره و سیمین قلعه

احداث مجموعه های خدماتی چند منظوره در محلات کم برخوردار گلابدره و سیمین قلعه

تخصیص اعتبار یک هزار میلیارد ریالی به منظور تامین خدمات در محلات کم برخوردار گلابدره و سیمین قلعه با اولویت ساخت و احداث مجموعه های خدماتی چند منظوره در بودجه سال 1403 شهرداری تهران عملی شد.

به گزارش گروه فرهنگ و جامعه خبرگزاری علم و فناوری یوکسیت، پدرام اخوان معاون شهرسازی و معماری منطقه گفت: پس از تصویب و ابلاغ طرح موضعی محلات گلابدره و سیمین قلعه، طی توافق مشترک میان شهرداری منطقه یک و سازمان نوسازی شهر تهران به عنوان کارفرمای پروژه، جهت طراحی و اجرای دو عرصه مذکور و موافقت شورای اسلامی شهر تهران در سال 1402، در حال حاضر به منظور تامین خدمات با اولویت ساخت و احداث مجموعه های خدماتی چند منظوره مشتمل بر کاربری های پارکینگ، آموزشی، درمانی و فرهنگی، مبلغ یک هزار میلیارد ریال اعتبار در بودجه سال 1403 شهرداری تهران ، تخصیص داده شد.

او افزود: 3 هزار متر مربع از عرصه 13 هکتاری طرح موضعی سیمین قلعه با قابلیت بارگذاری 21 هزار متر مربع در قالب مجموعه چند منظوره پارکینگ، فرهنگی و نیز 8 هزار مترمربع از عرصه 38 هکتاری طرح موضعی محدوده گلابدره با قابلیت بارگذاری 26 هزار متر مربع در قالب مجموعه چند منظوره پارکینگ، درمانی، فرهنگی، آموزشی در کمیسیون ماده 5 شهر تهران مصوب و اعتبار بودجه مربوطه در بودجه سال 1403 شهرداری تهران تخصیص و ابلاغ شد.

معاون شهردار منطقه یک گفت: در محدوده سیمین قلعه در مرحله اول توافق با مالک در دستور کار منطقه قرار دارد که در حال انجام مقدمات اولیه است.

وی خاطرنشان کرد: با توجه به مذاکرات صورت گرفته با سازمان نوسازی شهر تهران و بازدید از محل، مقدمات انعقاد قرارداد با مشاور، جهت تهیه طرح اجرایی پروژه های مذکور در دستور کار معاونت فنی و عمرانی سازمان نوسازی شهر تهران قرار گرفته است.

اخوان در خاتمه خاطر نشان کرد: محلات گلابدره و سیمین قلعه در محدوده بافت فرسوده منطقه یک واقع شده است و در زمره محلات کم برخوردار منطقه قلمداد می شوند، بر همین اساس پیگیری اجرایی شدن پروژه های مذکور در سال جاری از اولویت های معاونت شهرسازی و معماری منطقه است.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "احداث مجموعه های خدماتی چند منظوره در محلات کم برخوردار گلابدره و سیمین قلعه" هستید؟ با کلیک بر روی اقتصادی، به دنبال مطالب مرتبط با این موضوع هستید؟ با کلیک بر روی دسته بندی های مرتبط، محتواهای دیگری را کشف کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "احداث مجموعه های خدماتی چند منظوره در محلات کم برخوردار گلابدره و سیمین قلعه"، کلیک کنید.