آماده‌باش هلال احمر برای بارش باران و باد شدید در ۱۶ استان

آماده‌باش هلال احمر برای بارش باران و باد شدید در ۱۶ استان

رئیس سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر از آماده‌باش هلال احمر برای وزش باد و وقوع گرد و خاک و بارش شدید باران در ۱۶ استان کشور در روزهای یکشنبه و دوشنبه خبر داد.

بابک محمودی در گفت‌وگو با یوکسیت، با اشاره به صدور هشدار سطح نارنجی سازمان هواشناسی کشور مبنی بر وزش شدید باد، و وقوع گرد و خاک در نقاط مختلفی از کشور گفت:‌ برابر پیش‌بینی انجام شده از عصر امروز یک‌شنبه ۱۷ تیرماه، در جنوب استان تهران، قم، مرکزی، همدان، لرستان، کرمانشاه، ایلام، خوزستان، اصفهان، جنوب خراسان جنوبی، نیمه شرقی سیستان و بلوچستان و نوار شرقی کرمان و برای روز دوشنبه، ۱۸ تیرماه نیز جنوب تهران، قم، مرکزی، اصفهان، جنوب خراسان جنوبی، سیستان و بلوچستان و نوار شرقی کرمان وزش باد شدید و وقوع گرد و خاک پیش‌بینی شده است.

وی ادامه داد:‌ همچنین بارش باران شدید و رگباری در روز یکشنبه ۱۷ تیرماه، در شمال استان‌های آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی و اردبیل و ارتفاعات مازندران، و در روز دوشنبه ۱۸ تیر در شمال و غرب آذربایجان غربی، شمال شرق آذربایجان شرقی، مرکز و جنوب اردبیل و ارتفاعات مازندران پیش‌بینی شده است.

محمودی با بیان اینکه سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر امدادگران خود در این استان‌ها را به حالت آماده‌باش درآورده است، گفت: همچنین امکانات و تجهیزات موردنیاز نیز در اختیار آنان قرار گرفته است.  از سوی دیگر لازم است که مردم عزیز نیز مواردی را در نظر بگیرند. اول اینکه در این شرایط از ترددهای غیرضروری پرهیز کنند. در هنگام وزش باد از قرار گرفتن در لبه پشت‌بام و پرتگاه و همچنین قرارگرفتن در مجاور ساختمان‌های فرسوده و نیمه‌کاره، تابلوهای تبلیغاتی و… پرهیز کنند. 

وی افزود:‌ در شرایط بارش باران نیز لازم است که مردم عزیز از قرارگرفتن در مجاورت رودها و مسیل‌ها و همچنین صعود به ارتفاعات پرهیز کنند.

پایان خبر یوکسیت

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "آماده‌باش هلال احمر برای بارش باران و باد شدید در ۱۶ استان" هستید؟ با کلیک بر روی حوادث، آیا به دنبال موضوعات مشابهی هستید؟ برای کشف محتواهای بیشتر، از منوی جستجو استفاده کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "آماده‌باش هلال احمر برای بارش باران و باد شدید در ۱۶ استان"، کلیک کنید.