آفت زدگی درختان پارک چیتگر به علت کمبود آب

آفت زدگی درختان پارک چیتگر به علت کمبود آب

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان تهران با اشاره به مشکلات پارک جنگلی چیتگر از جمله کمبود آب که باعث آفت زدگی درختان شده است، گفت: آبرسانی به پارک دردستور کاراست.

به گزارش یوکسیت رضا بیانی در بازدید از وضعیت درختان پارک جنگلی چیتگر ضمن ابراز خرسندی از بارش های اخیر، گفت: این بارش ها فرصتی دوباره برای احیای منابع طبیعی استان به خصوص پارک های جنگلی بوده است و ما باید از این فرصت نهایت استفاده را ببریم و با اقدامات لازم از نابودی این سرمایه های ارزشمند جلوگیری کنیم.

وی با اشاره به مشکلات پارک جنگلی چیتگر از جمله کمبود آب که باعث  آفت زدگی درختان شده است، گفت: برای حل این مشکلات، برنامه های مختلفی در نظر گرفته شده است. یکی از این برنامه ها، آبرسانی به این پارک همچنین انجام اقدامات لازم برای مبارزه با آفت ها به خصوص سوسک پوست خوار است.

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان تهران در ادامه از مردم خواست تا در حفظ و نگهداری از منابع طبیعی، به خصوص پارک های جنگلی، کوشا باشند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان تهران وی گفت: همه ما باید در قبال حفظ این نعمت های الهی مسیول باشیم. از مردم تقاضا می کنیم که از روشن کردن آتش در پارک ها خودداری کنند و از ریختن زباله در آن ها بپرهیزند.

پایان خبر یوکسیت

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "آفت زدگی درختان پارک چیتگر به علت کمبود آب" هستید؟ با کلیک بر روی اجتماعی، به دنبال مطالب مرتبط با این موضوع هستید؟ با کلیک بر روی دسته بندی های مرتبط، محتواهای دیگری را کشف کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "آفت زدگی درختان پارک چیتگر به علت کمبود آب"، کلیک کنید.