آغاز آتش سوزی های طبیعی در کانادا؛ هزاران نفر دستور تخلیه گرفتند

آغاز آتش سوزی های طبیعی در کانادا؛ هزاران نفر دستور تخلیه گرفتند

همزمان با گسترش آتش سوزی های طبیعی در برخی مناطق کانادا به هزاران نفر در «فورت نلسون» در استان «بریتیش کلمبیا» دستور داده شد تا محل زندگی شان را ترک کنند.

به گزارش یوکسیت، این آتش سوزی از جمعه شب شروع شد و مقام ها هشدار داده اند که نشانه های یک حریق شدید در آن دیده می شود.

وقوع آتش سوزی های طبیعی همچنین باعث هشدار و دستور ترک محل در استان مجاور یعنی «آلبرتا» شده است.

در آلبرتا هم مردم در منطقه «گراند پرِری» هشدار دریافت کرده اند و از برخی از آنها خواسته شده خانه های خود را ترک کنند، چون آتش به چهار کیلومتری شرق این نقطه در شمال غربی استان رسیده است.

به گزارش سازمان آتش سوزی های طبیعی بریتیش کلمبیا، باد شدید و آب وهوای خشک مهار آتش را سخت کرده است.

مقام ها گفتند حریق بعد از آن شروع شد که باد شدید باعث سقوط یک درخت روی کابل برق شد.

بنابر گزارش بی بی سی، آتش سوزی موسوم به «پارکر لِیک» در طول جمعه شب به سرعت رشد کرد به طوری که صبح روز گذشته (شنبه) مساحتی به اندازه 8 کیلومتر مربع را در بر می گرفت.

دولت کانادا هشدار داده است شرایط آب وهواییِ امسال به این معنی است که خطر آتش سوزی بالاست.

با انتشار دود آتش سوزی، سازمان محیط زیست کانادا نیز روز شنبه برای بخش هایی از آلبرتا، بریتیش کلمبیا و ساسکاچوان هشدار کیفیت هوا صادر کرد.

سازمان محیط زیست کانادا در روزهای اخیر پیش بینی کرد که آب وهوای نامناسب به آتش سوزی های خطرناک در فصل پیش رو منجر شود.

مقام ها گفتند که دمای بالاتر از معمول در بهار و تابستان می تواند خطر و شدت آتش سوزی های طبیعی و همچنین انسان ساز را بدتر کند.

سال قبل نیز آتش سوزی های طبیعی در این کشور ویرانگر بود به طوری که 15 میلیون هکتار جنگل در آتش سوخت و این بدترین فصل آتش سوزی در تاریخ کانادا بود.

سال گذشته میلادی همچنین (2023) گرمترین سال زمین از زمان ثبت رکوردها بود و این ناشی از گرمایشی است که انسان با سوزاندن سوخت های فسیلی عامل آن است اما پدیده طبیعی «ال نینو» هم آن را تشدید کرد.

پایان خبر یوکسیت

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "آغاز آتش سوزی های طبیعی در کانادا؛ هزاران نفر دستور تخلیه گرفتند" هستید؟ با کلیک بر روی حوادث، آیا به دنبال موضوعات مشابهی هستید؟ برای کشف محتواهای بیشتر، از منوی جستجو استفاده کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "آغاز آتش سوزی های طبیعی در کانادا؛ هزاران نفر دستور تخلیه گرفتند"، کلیک کنید.