آخرین مهلت خروج عمره گزاران از عربستان

آخرین مهلت خروج عمره گزاران از عربستان

وزارت حج و عمره عربستان به روزرسانی مهمی را درباره پایان اعتبار ویزای عمره برای زایرانی که از خارج از عربستان وارد می شوند، اعلام کرده است.

به گزارش یوکسیت، بر اساس اعلامیه اخیر، 15 ذی القعده (مصادف با 23 می و سوم خرداد) آخرین روز انقضاء روادید عمره خواهد بود، که نسبت به تاریخ انقضاء قبلی 29 ذی القعده (مطابق با 6 ژوین و 17 خرداد) تغییر کرده است. این تغییر با هدف تسهیل حضور روان زایران حج 2024 به شهرهای مکه و مدینه اتخاذ شده است.

با تاکید بر هماهنگی بین وزارت حج و عمره و وزارت امور خارجه عربستان، اعتبار ویزای عمره به مدت سه ماه از تاریخ صدور با اطمینان از انقضاء آن، حداکثر تا 15 ذی القعده تایید شده است.

به گزارش اکونومیک تایمز، مناسک حج تمتع 2024 از غروب جمعه 14 ژوین (25 خرداد) آغاز می شود و در عصر روز چهارشنبه 19 ژوین (30 خرداد) به پایان می رسد. این زمان مشروط به رویت ماه ذی الحجه، دوازدهمین ماه از تقویم اسلامی است.

عربستان سعودی پیش از این به زایران کشورهای دیگر و ساکنان خارجی مقیم این کشور هشدار داده است در مراسم حج آینده بدون مجوزهای لازم شرکت نکنند، وگرنه مشمول مجازات های سخت خواهند شد.

وزارت حج و عمره عربستان تاکید کرد که انجام حج بدون مجوزهای لازم که هنگام ثبت نام برای این مناسک دریافت می شود، حرام است و انجام آن جریمه 50 هزار ریال (حدود 13 هزار و 300 دلار) سعودی خواهد داشت.

همچنین افرادی که بدون مجوز در حال جابه جایی زایران دستگیر شوند تا سقف 50 هزار ریال سعودی جریمه نقدی خواهند داشت.

اتباع خارجی در صورت محکوم شدن به این گونه جرایم پس از گذراندن حکم 6 ماه حبس، از عربستان سعودی اخراج خواهند شد. آنها دوباره 10 سال ممنوعیت ورود به کشور خواهند داشت.

رسانه های عربستان همچنین اعلام کرده اند افرادی که قوانین این کشور در حج را زیر پا می گذارند، توسط رسانه ها به شکلی علنی معرفی شده و بی اعتبار می شوند.

پایان خبر یوکسیت

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "آخرین مهلت خروج عمره گزاران از عربستان" هستید؟ با کلیک بر روی فرهنگ و هنر، ممکن است در این موضوع، مطالب مرتبط دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "آخرین مهلت خروج عمره گزاران از عربستان"، کلیک کنید.